Strona z portalu

  Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii / Aktualności / Międzynarodowe konferencje dla jednostek samorządu terytorialnego (JST) w Warszawie
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
Liczba problemowych użytkowników narkotyków w Polsce w 2010 roku mieściła się w przedziale 57 000-103 000 osób (więcej informacji dostępnych w National Report 2011).
Międzynarodowe konferencje dla jednostek samorządu terytorialnego (JST) w Warszawie
Pod koniec 2017 r. zostały zorganizowane w Warszawie dwie międzynarodowe konferencje adresowane przede wszystkim do JST, w których wzięło udział ponad 300 osób z całej Polski, jak również eksperci z kilkunastu innych krajów.

Międzynarodowa konferencja pn. „Przeciwdziałanie narkomanii na poziomie lokalnym: monitorowanie, profilaktyka oraz redukcja szkód”, której głównym organizatorem była Fundacja Res Humanae, odbyła się w dniach 23-24 października br. w ramach realizacji Narodowego Programu Zdrowia. Podczas konferencji pracownicy Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii KBPN (CINN KBPN) wygłosili kilka prezentacji, jak również poprowadzili dwie sesje tematyczne dotyczące zjawiska nowych substancji psychoaktywnych oraz redukcji szkód.  

Program konferencji

Kolejną okazją do wymiany doświadczeń w ramach współpracy z JST była coroczna konferencja organizowana przez CINN KBPN wraz z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej pn. „Monitorowanie oraz przeciwdziałanie narkomanii na poziomie lokalnym”. Konferencja odbyła się w dniach 9-10 listopada br. W trakcie spotkania przedstawiono wyniki najnowszych badań oraz dyskutowano na temat współpracy międzynarodowej w obszarze przeciwdziałania narkomanii. Ponadto, kilka prezentacji wygłosili przedstawiciele Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA) - agendy Komisji Europejskiej w obszarze problemu narkotyków i narkomanii.

Ważnym elementem konferencji było przedstawienie raportu EMCDDA dotyczącego sytuacji narkotykowej pn. European Drug Report 2017, który dostępny jest w języku polskim na stronie EMCDDA pod poniższym linkiem:
http://www.emcdda.europa.eu/publications/country-drug-reports/2017/poland

Na stronie EMCDDA znajduje się również opis sytuacji w Polsce: http://www.emcdda.europa.eu/countries/drug-reports/2017/poland_en

Warto przypomnieć, że w 2017 r. opublikowany został po raz pierwszy raport EMCDDA pt. Health and social response to drug problems: a European guide. Raport zawiera dane na temat różnego rodzaju działań z zakresu przeciwdziałania narkomanii oraz redukcji szkód: http://www.emcdda.europa.eu/publications/manuals/health-and-social-responses-to-drug-problems-a-european-guide_en

Program konferencji


Opracował: Artur Malczewski

 

Strona: 1 
KBPN
Kalendarium
EMCDDA
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii