Strona z portalu

  Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii / Aktualności / Drugnet Europe 71 – kwartalnik informacyjny Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA)
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
Od kliku lat odnotowujemy stabilny trend w liczbie zgonów z powodu narkotyków. W 2009 roku zarejestrowano 247 bezpośrednich zgonów z powodu zażycia narkotyków. W 2009 roku najwięcej zgonów w Polsce odnotowano w województwie mazowieckim – 73 osoby (30% wszystkich zgonów w Polsce). Na drugim miejscu znalazło się województwo śląskie z liczbą 32 przypadków śmiertelnych (13%), a trzecią pozycję zajęło województwo pomorskie - 29 zgonów (12%). (więcej informacji dostępnych w National Report 2011).
Drugnet Europe 71 – kwartalnik informacyjny Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA)
Od 1996 roku EMCDDA dostarcza regularnie informacji o swoich aktywnościach na łamach Drugnet.

W ostatnim numerze znajdują się artykuły m.in na temat iniekcyjnego używania narkotyków oraz działań z zakresu redukcji szkód. Drugnet Europe jest opublikowany na stronie EMCDDA.

Osoby zainteresowane wcześniejszymi wydaniami kwartalnika powinny odwiedzić serwis internetowy EMCDDA: http://www.emcdda.europa.eu/publications.

Na stronie umieszczone są również inne wydawnictwa adresowane do osób zajmujących się tematyką narkotyków i narkomanii. Niektóre z nich przedstawialiśmy już Państwu na łamach serwisu CINN KBPN w dziale Aktualności.

 

 

Zapraszamy do lektury!

Strona: 1 
KBPN
Kalendarium
EMCDDA
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii