Strona z portalu

  Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii / CINN / Współpraca krajowa / Monitoring lokalny
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
W 2010 roku Policja stwierdziła 72 375 przestępstw, z tego najwięcej przestępstw w województwie wielkopolskim (12 855 czynów karalnych, 18% wszystkich stwierdzonych). Na drugim miejscu uplasowało się województwo śląskie (8628, 12%), a województwo mazowieckie na miejscu trzecim (8 348, 12%). Najmniej przestępstw, poniżej 2% w skali kraju, zarejestrowano na Podlasiu (1 179), w województwie podkarpackim (1392) oraz w województwie opolskim (1711). (więcej informacji dostępnych w National Report 2011).
Monitoring lokalny
Monitorowanie problemu narkotyków i narkomanii wynika z potrzeby obserwacji pojawiających się na scenie narkotykowej nowych trendów i problemów.

Monitoring jest cennym narzędziem pomagającym  podejmować szybkie i elastyczne działania. Wnioski z monitorowania mogą służyć do przygotowania lub modyfikacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

W ramach rozwijania monitorowania corocznie organizowana jest ogólnopolska konferencja dla przedstawicieli gmin. Ponadto w niektórych województwach np. mazowieckie i łódzkie Eksperci Wojewódzcy ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii organizują szkolenia dla nowych gmin chcących uczestniczyć w projekcie. Wsparciem dla szkoleń jest podręcznik na temat monitorowania oraz artykuły dotyczące metodologii monitorowania ukazujące się w prasie branżowej. Gminy zainteresowane prowadzeniem monitorowania mogą kontaktować się z Ekspertem Wojewódzkim ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii w sprawie szkoleń.

 

... więcej o projekcie lokalnego monitoringu

Strona: 1 
KBPN
Kalendarium
EMCDDA
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii